Perşembe, Eylül 20, 2012

İşler Güçler...

Uzun zamandır dizi furyasında eksik olan, büyük bir boşluğu doldurdu İşler Güçler. Bütün karakterler ayrı güzellikte. Aslında karakter de değiller, kendi isimleriyle dizideler. İzlerken aldığım keyfi anlatamam. Gülme efekti olmadan güldürebilen bir dizi.Yanlışım yoksa eğer bir de " Bir Demet Tiyatro" da vardı bu durum. Yani seyirciyi zorla güldürmeye itmeden güldürebilen dizi. Sadi Celil Cengiz başka, Ahmet Kural bambaşka. Ama benim favorim Murat Cemcir :) Bayılıyorum adama. Çalgı Çengi filminde de en çok onu sevmiştim, İşler Güçler'de de.

Çok güldürdü bizi bu dizi, inşallah hep böyle de devam eder. Hiç eksik olmasın onlar, biz hep izleyelim :)

Ve bu dizide öyle bir sahne var ki insanın içini acıtır. Bu kadar güldürebilen bir dizi, bir o kadar da insanın içini acıtabiliyor-muş. Onların deyimiyle, ne gadada datlı bi o gada farklı :)

İşte o sahne; Ben hâlâ saflığımdan gol yiyorum ya ona yanıyorum. Ben bu hayatta çok çelme yedim Ahmet, hem de en sevdiklerimden lan. Sıradan insanlar değil yani. Hani dönüp de böyle "Napıyosun lan sen napıyosun lan sen!" diyemeyeceğim kıyamayacağım insan lardı kardeşim. Ben bazen böyle kör olacak kadar çok seviyorum napim. Göremiyorum ki hiçbir şeyi. Karşımdaki canavarlar gözüme o kadar sevimli gözüküyorlar ki kardeşim. Sen onlara bir de benim gözümden baksan.. Oğlum ben geçen seneye kadar dünyada gerçekten kötü bir insan olabileceğine inanmazdım ya. Yemin ediyorum bak. Ama işte gözümle gördüm, ikna oldum. Sen şahitsin. İnsan işte gerçekten kötü olabiliyormuş kardeşim. Sebep sonuç ilişkisi aramana gerek yok Ahmet. Olabiliyormuş. Aga, canımızı yakarlar kardeşim kendine dikkat et bak. Bunu yaparken de o kadar büyük zevk alırlar ki var ya. Sen ben dönüp orta hakeme bakmayız bile. Niye biliyor musun? Çünkü bizim için o apaçık penaltıdır. Ama onlar oynamaya devam ederler işte. Sen tevazu yaparsın, onlar gerçek zannederler. Sen, aman efendiliğimi bozmayayım onca yaşanmışlık var dersin, onlar pısıyorsun zannederler. Dedim ya kardeşim onlar için bu sadece bir oyun ya. Ama senin benim için öyle değil ki oğlum ya. Bu bizim hayatımız bu bizim gerçeğimiz lan. Haliyle işte ben de herkese karşı önyargılıyım kardeşim gitti bitti işte oğlum. Etrafımda 3-5 tane adam kaldınız lan ben de o yüzden size sıkı sıkıya sarılıyorum işte. Kardeşim gözünü seveyim bak kendine dikkat et Ahmet sen benim için çok değerlisin ya yemin ediyorum bak. Kardeşim diyorum oğlum daha ne diyeyim amına koyayım..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder