Cuma, Temmuz 10, 2009

Dertlere derman geldi. Alan yok mu?

Hepimiz ne kadar dertliyiz değil mi? Etrafımızda olan hiç bir şeyden bir Allah'ın kulu hoşnut değil. Krizlerin canımızı sıktığı yetmiyormuş gibi, yanında bir de kişisel problemler var. Çoğu insan kendinin çıkılması imkansız bir karanlık kuyunun dibinde olduğunu düşünüyor. Kuyu öylesine derin, öylesine karanlık ve öylesine dar ki; bir kişi bile çıkıp özgüvenle: Benim burdan kendimi kurtarabilecek potansiyelim var. Olaylara biraz daha iyimser bakarsam, mutlaka bir çıkış yolu bulurum diyemiyor. 

- Bu kadar kolay mı? 

dediğinizi duyar gibiyim. Yani her şey onlara pozitif bakarak halledilebilir mi? Kesinlikle böyle düşündüğümü söyleyebilirim! Her şey yemek, içmek, solumak kadar basit aslında. Aynaya bakmanız yeterli. 

İnsan nasıl düşünürse hakikaten öyle olur. Düş kurarsınız ve görürsünüz ki, bir zaman sonra düşler sizi içine çeker. Tüm dengelerin karşılıklarla düzenlendiği bu dünyada başka ne beklenebilir ki? Neye sahipseniz onu verebilirsiniz etrafınıza. Ne kadar çok severseniz, o kadar çok sevilirsiniz. Çalıştığınız kadar kazanır ve de yediğiniz kadar doyarsınız. Aynı sadece düşlediğiniz kadar olabileceğiniz gibi.

Eh işte bu bir yoldur. Dedim ya ne kadar düşlerseniz o kadar olursunuz. Bundan sonra ister negatif düşünün ister pozitif. Size formülü verdim. Verileri yerlerine yerleştirin ve sonuçları önceden bulun.

Eski düşünce tarzında ısrar edip, "ahh" larla "off"larla kalacaklara sözüm yok. Ama diğer "kendini düşünen" insanlara 
başlangıç için bir şeyler önereceğim: Arkadaşlar, pozitif düşünebilmek için kendinizi kötü olaylardan koruyacak bir sipere ihtiyacınız var. Adı da belli: Gülmek ve kucaklamak.

Bir gülücük nasıl bir enerji yayar... İş yerinizde, okulunuzda veya herhangi bir yerde ufacık bir tebessümünüzün, hem kendinize hemde etrafınızdakilere vereceği güç hayal gücünüzün ötesindedir. 

Gülmek her derde deva. Bir kere bağışıklık sisteminizi güçlendirir, gerginliği azaltır, zindelik katar, canlandırıcıdır. Üstelik hiç bir yan etkisi de yoktur. Neredeyse mucizevi bir ilaç. Doğaldır; hiç bir katkı maddesi bulamassınız içinde. Kullanışlı bir icat. Yedek parça gereksinimi yoktur; pilini değiştirmeniz veya sağlık kontrolüne götürmeniz gerekmez. Az enerji kullanarak, müthiş enerji elde etmenizi sağlar. 

Bayanlar korkmayın, şişmanlattığı şimdiye kadar hiç görülmemiştir. Sadece hanımlar için değil, beyler bu buluş tam bütçenize göre: hiç bir götürüsü yok! Enflasyona da uğramıyor. 
Aylık ödeme, vergi dertleri de yok. TEMA'cılar, siz de meraklanmayın, gülmek tamamen geri dönüşümlüdür, çevreye bi zararı dokunmaz... Devam edeyim mi?

Devam etsem, ömrüm yetmez tüm güzelliklerini anlatmaya bu inanılmaz şeyin... Öyleyse ne duruyorsunuz? Kullanmaya hemen başlayın. Herkese neşeyle yaklaşın, her gün gülün ve insanları kucaklayın. 

Dertlere derman geldi. 

Her şeyden en iyi sonuçları çıkarmanız için işte size bir başlangıç. En iyiyi düşünün ve de hep en iyisini umut edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder